Superliga Srbije

Partizan srušio Crvenu zvezdu u vječitom derbiju. Vratio prvo mjesto na tabeli

Fudbaleri Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu sa 2:1 u Humskoj u 171. vječitom derbiju, koji je odigran kao zaostali meč 9. kola Superlige Srbije.

Ovo je beogradskim crno-bijelima bila prva pobjeda nad najvećim rivalom nakon više od tri godine bez trijumfa u Vječitom derbiju budući da su posljednji put trijumfovali 10. jula 2020. godine u Kupu Srbije kada je bilo 1:0 i deset uzastopnih mečeva bez pobjede protiv Crvene zvezde. Partizan je posljednji ligaški trijumf protiv najvećeg rivala zabilježio 22. septembra 2019. godine kada je bilo 2:0.

U jako zanimljivoj utakmici Partizan je upisao pobjedu nakon dva uzastopna kiksa u ligi. U 15. minuti utakmice Natcho je imao jedan solo prodor, nakon toga šutirao ali je golman Glazer odbranio njegov šut. Isti igrač je šutirao tri minute poslije ali je lopta otišla pored gola. U 21. minuti prva šansa za goste. Mijatović je sjajno šutirao ali još bolje odbranio golman Partizana. Gol gostiju je poništen u 27. minuti zbog ofsajd pozicije. U 40. minuti sviran je penal za Partizan. Siguran realizator penala bio je sjajno Natcho. Do kraja poluvremena nije bilo velikih šansi.

U 56. minuti Zahid je pucao malo pored gola. Bila je to odlična šansa. Samo minut poslije nova velika šansa za Partizan. Zahid je bio u šesnaestercu ali je jedan od igrača Crvene zvezde blokirao njegov šut. U 66. minuti utakmice novi gol. Raspoloženi Zahid je asistirao Saldanhi koji je matirao golmana Galzera. Dvije minute poslije Katai je šutirao ali lopta odlazi pored gola. U 71. minuti novi gol ovaj put za goste. Ndiaye je zakucao loptu nakon što je ostao sam u šesnaestercu. Kanga je šutirao u 79. minuti ali još jednom brani sjajni Jovanović.

Do kraja utakmice nije bilo velikih šansi.

Partizan – Crvena zvezda 2:1