Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila prvo mjesto. Prestigla Aminu Kajtaz koja se takmiči za Hrvatsku

Izgradnja bazena za Lanu Pudar

Lana Pudar večeras će nastupiti u finalnoj utrci Svjetkog kupa na 200 metara delfin koji se održava u njemačkom Berlinu.

Utrka je na rasporedu je večeras u 19.36 sati. Direktan prijenos moguće je pratiti na stranici Svjetskog kupa, fina.org.

Prethodno je najbolja bosanskohercegovačka plivačica je u svojoj kvalifikacijskoj grupi osvojila prvo mjesto.

Mlada Mostarka je slavila u utrci u vremenu od dvije minute i 9,69 sekundi.

Njema sugrađanka i biva reprezentativka BiH Amina Kajtaz, koja sada nastupa za Hrvatsku, zauzela je drugo mjesto u grupi.

Lana Pudar je ove godine postigla historijske rezultate. Postala je seniorska prvakinja Evrope i višestruka juniorska prvakinja Evrope. Osvojila je dvije zlatne medalje na Mediteranskim igrama.

Takmičenje u Berlinu se održava u organizaciji svjetske plivačke federacije FINA. Riječ je o takmičenju koje okuplja najbolje plivačice i plivače svijeta.

Ovogodišnja serija svjetskog kupa organizira se u tri grada. To su njemački Berlin, kanadski Toronto i američki Indianapolis.

Ukupni nagradni fond ovogodišnjeg FINA Svjetskog kupa u plivanju iznosi 1,2 miliona dolara.

Za svako takmičenje 20 najboljih sportaša i sportašica podijelit će novčanu nagradu od 224.000 dolara (112.000 dolara o spolu).

Na kraju serije predviđeno jed dodatnih 262.000 dolara po spolu, koji će se dodijeliti za osam najboljih sportaša i sportašica, na temelju njihovog ukupnog poretka.

Nakon nastupa na Svjetskom kupu Lana će nastaviti sa pripremama za nastup na svjetskom seniorskom prvenstvu u malim bazenima. SP će se održati u australskom gradu Melburnu od 13. do 18. decembra.