PLAVI NA RUBU

Poraz Željezničara u Mostaru. Zrinjski u zadnjih deset minuta postigao dva gola

Na “Stadionu pod Bijelim Brijegom” u Mostaru odigran je derbi 23. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Željezničara.

Nakon mirnog uvoda na obje strane prvu ozbiljnu priliku bilježimo u devetoj minuti kada je Cocalić šutirao glavom ali lopta odlazi malo pored gola Zrinjskog.

Iako u prvih 15 minuta nismo vidjeli ni jednu ozbiljnu priliku izuzev Cocalićeve, mogli smo vidjeti čak tri žuta kartona koje je Darko Gedžić podijelio fudbalerima oba tima. Ćorluka je sankcionisan kod Zrinjskog, dok su kod Željezničara javne opomene zaradili Karić i Radinović.

U 17. minuti bilježimo i prvu dobru priliku za domaće. Memija je uputio odličan centaršut, Malekinušić je natrčao na loptu i šutirao glavom, ali Muftić hvata loptu. U 20. minuti Boljević je sjajno prošao po desnoj strani i uputio centaršut prema Krpiću, ali loptu izbijaju domaći fudbaleri.

U 34. minuti jednu dobru akciju su odigrali fudbaleri Zrinjskog, ali Kiš u završnici loše šutira, pogađa jednog svog saigrača i lopta odlazi u gol-aut. Dvije minute poslije nakon jedne dobre akcije, ovoga puta na drugoj strani terena, Hiroš sa 20 metara šutira pravo u golmana Marića.

Kako se kraj prvog poluvremena bližio tako su i uslovi za igru bili teži zbog kiše koja je padala sve jačim intenzitetom. To je dodatno osiromašilo ionako siromašnu predstavu obje ekipe.

Do kraja prvog poluvremena bilježimo jedino udarac Kiša sa 17 metara ali lopta odlazi u korner nakon kojeg nije bilo veće opasnosti po gol Muftića.

Prvu priliku u drugom poluvremenu bilježimo u 50. minuti kada nakon centaršuta Radinovića Haračić šutira ali lopta odlazi u korner nakon kojeg nije bilo veće opasnosti. Dvije minute poslije Kiš šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali lopta odlazi visoko preko gola.

U 57. minuti smo mogli da vidimo sigurno jedan od najvećih promašaja u prvenstvu, ne samo ove sezone već i u posljednjih nekoliko. Krpić se našao u dobroj poziciji, dodao do Haračića koji je sa pet metara promašio cijeli gol Zrinjskog, što je izazvalo nevjericu kod svih na stadionu.

U 71. minuti bilježimo jedan dobar pokušaj Mulahusejnovića glavom nakon ubačaja Tičinovića, ali lopta odlazi pored gola gostiju. U 77. minuti fudbaleri Željezničara su odigrali jednu dobru akciju, Boljević je ubacio u peterac ali Mulahusejnović u posljednjim trenucima interveniše i izbija loptu.

U 79. minuti Zrinjski dolazi u vodstvo. Šunjić je ubacio loptu a Mulahusejnović pogađa glavom sa skoro 15 metara za 1:0.

Završnica utakmice nam je donijela potvrdu pobjede Zrinjskog. Najprije je Ćuže u 87. minuti šutirao sa lijeve strane ali lopta odlazi pored gola Muftića. Zatim minutu i pol poslije Mulahusejnović odlično prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu u šesnaesterac a na nju natrčava Ćuže i rutinski pogađa za 2:0.

U 90. minuti smo vidjeli i varnice na terenu. Radinović je dobrio drugi žuti karton, odnosno crveni karton, a prilikom izlaska došlo je do sukova nekoliko igrača sa obje strane, kao i onih sa klupe, ali sve se brzo smirilo i ubrzo je Darko Gedžić označio kraj utakmice.

Zrinjski će u narednom kolu, odnosno prvom nakon reprezentativne pauze, gostovati Borcu na “Gradskom stadionu” u Banjoj Luci, dok će Željezničar na svojoj “Grbavici” dočekati Velež iz Mostara, piše scsport.ba