premijer liga bih

Posušje i Tuzla City podijelili bodove

Završena je prva utakmica 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Posušja i Tuzla Cityja. Meč je završen rezultatom 1:1. Posušje je u ovu utakmicu ušlo nakon pobjede u Gabeli protiv GOŠKa rezultatom 0:1, dok je Tuzla City deklasirana na Tušnju rezultatom 1:5 i već tri utakmice ne znaju za pobjedu.

Na samom otvaranju utakmice nije bilo prilika. Domaći fudbaleri su imali nešto veći posjed lopte. Nakon jednog pokušaja Pantelića, Galić očajno reaguje, lopta mu prolazi kroz noge, ali na njegovu sreću uspio je uhvatiti na samoj gol liniji. Mogla je skupo koštati ova greška domaćim igračima. Nakon toga prijetio je Kamenar u 12. minuti utakmice, ali je lopta otišla iznad gola Abdulahovića. Prvi žuti karton na utakmici pokazan je u 25. minuti utakmice za gostujućeg igrača Delimeđca.

Poveli su gosti u 27. minuti utakmice. Nakon odlične akcije koju je započeo Hodžić dugom loptom prema Hadžiću, koji je sjajno spustio loptu za Mehanovića, ovaj rutinski pogađa za vodstvo od 0:1. Nakon primljenog pogotka, domaći fudbaleri su krenuli nešto ofanzivnije, ali bez problema za golmana Abdulahovića. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.

Trener domaćeg tima očigledno nije bio zadovoljan igrom svojih igrača, pa je na poluvremenu uradio čak tri izmjene. U igru su ušli Petrović, Pavković i Joao Erick umjesto Rozića, Mandića i Hanuljka.

Prvu priliku u drugom dijelu utakmice su imali igrači Posušja. Lučić je centrirao, a Begić loše šutira glavom i lopta odlazi preko gola gostiju. Napadi Posušja su se nastavili i u nastavku utakmice, Kamenar je centrirao, nakon toga nešto lošija reakcija Abdulahovića, a Boban nije uspio postići pogodak iz jako dobre pozicije te je ostalo 0:1, piše scsport.

Mehanović je zaprijetio u 57. minuti, ali njegov udarac odlazi malo iznad gola Galića. Nakon toga Petrović i Kamenar su šutirali, ali se rezultat nije mijenjao. U 64. minuti utakmice rezervista Pavković nakon kornera postiže pogodak za 1:1. Nakon toga nova opasnost pred gostujućim golom, Erick je pogodio stativu gola Abdulahovića. U 75. minuti utakmice ponovo je saveznik gostiju bila stativa, ovaj put je šutirao Stapić, ali nije uspio postići pogodak. Pred sami kraj utakmice, Lučić je centrirao, a Pavković šutirao, ali je fantastično reagovao gostujući golman, te je ostalo 1:1.