Prva teniserka svijeta osvojila Roland Garros

Prva teniserka svijeta Iga Swiatek odbranila je titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, poznatog kao Roland Garros. Poljakinja je danas u finalu u Parizu pobijedila Čehinju Karolinu Muchovu sa 6:2, 5:7, 6:4.

Poljska igračica je savladala 43. teniserku svijeta za dva sata i 46 minuta.

Odmah do brejka

Swiatek je već u drugom gemu stigla do brejka. Osvajanje prvog seta potvrdila je drugim brejkom u osmom gemu.

Poljakinja je dobro otvorila drugi set i vodila sa 3:0. Muchova sa tri uzastopna gema došla do izjednačenja.

Čehinja je u devetom gemu uzela servis protivnici, koja potom vraća brejk. Čehinja je nastavila sa dobrom igrom i u 11. gemu pravi novi brejk. Zatim je iskoristila treću set loptu.

Odlučujući set bolje je počela Muchova koja je povela sa 2:0. Ipak, Swiatek je u nastavku osvojila tri vezana gema.

Zadržala vodeću poziciju

Uslijedio je novi dobar period za Muchovu. Ona je u sedmom gemu po drugi put u setu napravila brejk, ali ni to nije bilo dovoljno da se prelomi meč. Swiatek osvaja naredna tri gema i dolazi do trijumfa.

Poljakinja je pobjedom stigla do četvrtog Grand Slam trofeja, ujedno trećeg na Roland Garrosu. Prošle godine je slavila i na US Openu u New Yorku.

Ona je zadržala prvo mjesto na WTA listi. Ovo je 22-godišnjoj igračici ukupno 14. titula u karijeri.

Muchovoj je ovo bio jubilarni 50. Grand Slam meč i prvo finale na najvećim turnirima.

Čehinja (26) dobrim nastupom na Roland Garrosu osigurala je povratak među najboljih 20 na svijetu. Jedinu WTA titulu osvojila je u južnokorejskom Seulu prije četiri godine.