uspjeh našeg trenera

Radnički Feđe Dudića ispustio pobjedu protiv Partizana, ali slavlje može da počne

Partizan i Radnički 1923 zatvorili su sezonu remijem – 2:2 (0:1). Bod za razočaranje Kragujevčana, jer su do 76. minuta imali dva gola prednosti i kvalifikacije za Ligu Evrope u planeru.

Na kraju, morat će da osluškuju vijesti iz Novog Sada. Vojvodini je i bod protiv Mladosti dovoljan za četvrto mjesto i korak naprijed.

Kragujevčani će, u tom slučaju, evropski put krenuti iz drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Imao je Radnički sve u prvih 75 minuta. Uz dva gola prednosti i sjajnu igru, garanciju da će sezonu završiti iza Zvezde, Partizana i TSC-a.

Srušio se kragujevački zid u finišu. Najprije gol Nemanje Nikolića, u 76. minutu, za 1:2, potom i nedugo zatim izjednačenje Trifunovića okrenuli su meč u drugu fazu.

Mogli su Šumadinci u finišu ponovo do prednosti, ali nije se dao golman Aleksandar Jovanović.

A, bolji početak izabranici Feđe Dudića nisu mogli da požele. Sjajna akcija iz 4. minuta, egzekucija Vidosavljevića iz peterca najavili su da će Šumadinci preuzeti glavnu ulogu. I lijepo je stajala njihovom timu, pogotovo poslije drugog gola i mata Milana Aleksića.

Nije izdržao Dudićev tim u finišu, kolo sreće se okrenulo. Historija je ispisana, nema razloga za tužna lica u Kragujevcu.

Partizan ostaje na drugom mjestu i završava još jednu poražavajuću sezonu bez trofeja, piše Sportklub.