Real i Sevilla odigrali neriješeno. Hazard spasio Real u 94. minuti

Real i Sevilla odigrali su 2:2 u velikom derbiju 35. kola La Lige, a Real je ovim remijem jako kiksao u borbi za naslov prvaka.

Ekipa Zinedinea Zidanea odigrala je slabu utakmicu, a Sevilla je povela u 45. minuti golom Fernanda kojemu je loptu lijepo glavom spustio Ivan Rakitić.

Real je u nastavku pokušavao nešto napraviti, a Zidane je u 66. minuti izvadio Modrića i Marcela, a uveo Gutierreza i Asensija. To mu se isplatilo već u sljedećem napadu kad je Kroos sjajno našao Asensija, a ovaj iz prve pogodio bliži ugao za 1:1.

Real je krenuo svim silama po drugi gol i došao mu je jako blizu u 78. minuti. Nakon kornera, Real je izašao u kontru i Benzema je s centra potpuno sam krenuo prema Bonu. Zaobišao je golmana koji ga je srušio i sudac je odmah dosudio penal za Real, ali se onda javio VAR.

Kod spomenutog kornera Varanea je lopta pogodila u ruku i sudija je nakon pregleda snimke poništio penal za Real i dosudio penal za Sevillu. Kazneni udarac sigurno je izveo Ivan Rakitić kojemu je to bio osmi gol u 47. nastupu ove sezone.

Bod Realu donio je Eden Hazard u četvrtoj od šest minuta nadoknade. Kroos je pucao, a lopta je Hazarda pogodila u nogu, odbila se i prevarila golmana Seville. Malo je nedostajalo da Real na kraju dođe i do sva tri boda, ali je udarac Casemira otišao malo pokraj gola.

Real je ovim remijem preskočio Barcelonu na drugom mjestu zbog boljeg međusobnog omjera, ali ima dva boda manje od vodećeg Atletica.

Real ima bolji međusobni omjer i od Atletica i od Barcelone i mora se nadati da će Atletico do kraja prvenstva negdje kiksati. Zidaneova ekipa u zadnja tri kola gostuje kod Granade i Bilbaa, a u zadnjem kolu dočekuje Villarreal.

Atletico će biti domaćin Real Sociedadu i Osasuni te gostovati kod Valladolida. Barcelona ide u goste Levanteu, dočekuje Celtu te gostuje kod Eibara, prenosi Index.