Remi Sarajeva u Gruziji: Bordo momci uništavali rivala u prvom, pa se spašavali u drugom dijelu

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pozitivan rezultat na gostovanju kod Torpeda u prvom meču prvog pretkola Konferencijske lige jer su na Ramaz Shengelia odigrali 2:2. Ipak, prema prilikama, Sarajevo je trebalo pobijediti barem dva ili tri gola razlike, tako da bordo momci ne mogu biti baš 100 posto zadovoljni.

Prvo poluvrijeme

Sarajevo je žestoko krenulo. Već u 2. minuti vidjeli smo veliku šansu za Almedina Ziljkića, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Svega tri minute kasnije pokušava i Dal Varešanović ali lopred gola.

Odmah poslije toga pokušavaju Oliveira i Kyeremeh, ali nije bilo promjene rezultata.

Kasnije je Torpedo malo uspio da smiri igru, ali samo do 21. minute. Tada je Sarajevo imalo novu veliku šansu, ali ponovo prečka spašava domaće. Ovaj put ju je pogodio Kyeremeh.

U 25. minuti novu šansu bordo tim stvara preko Zeljkovića, ali Kljajić mu brani.

U 33. minuti dvije šanse iz jednog napada za Sarajevo. Prvo je Zeljkovićev udarac odbranio Kljajić, a odmah nakon toga šut Ziljkića odlazi pored gola.

I, kako to obično biva u fudbalu, kad ne iskoristite svoje šanse, protiv nik vas kazni.

U 41. minuti domaći su izveli prvi korner, a nakon njega glavom pogađa Sandokhadze.

To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme

Prvih sedam minuta nastavka meča protekao je u opštoj ludnici.

Sarajevo je izjednačilo već u 47. minuti preko Oliveire, ali odmah u sljedećem napadu domaći ponovo dolaze do prednosti preko Bugridze.

Na sljedeći gol čekalo se svega tri minute, a ovog puta je ponovo Sarajevo pogodilo i to preko Dala Varešanović koji je pogodio glavom.

Nakon toga ušlo se u nešto mirniji tok s tim da je u tim trenucima domaćin bio nešto opasniji i zaprijetio dva puta iz slobodnjaka preko Shergelashvilija. Ipak, Rogić je to oba puta odbranio.

Najveću šansu u tom periodu domaći su stvorili u 83. minuti preko Kobuladzea. Desni bek je sjajno šutirao, ali prečka spašava Sarajevo.

Do kraja meča nije bilo većih šansi i ostalo je 2:2. Revanš susret se igra sljedeće sedmice u Sarajevu.