Sarajevo dobilo Slobodu i učvrstilo prvo mjesto na tabeli

Sarajevo je u 8. kolu Premijer ligi BiH u Tuzli savladalo ekipu Slobode rezultatom 2:3.

Matthias Fanimo u 26. minuti pogodio je mrežu Golubovića za 0:1. Sloboda u 43. minuti dolazi do izjednačenja. Grešku golmana Džafića, kojem je ispala lopta, iskoristio je Emir Jusić i izjednačio rezultat.

Međutim, već u narednom napadu Sarajevo je ponovo povelo. Mersudin Ahmetović je zabio za 1:2. Domaćin je negodovao, ali sudija je pokazao na centar.

Sloboda je u drugom poluvremenu preuzela terensku inicijativu, pokušavali su iz kontri, pa su primili treći gol. Ponovo Matthias Fanimo.

Sloboda je u 89. minuti uspjela da zabije još jedan gol, Dženis Beganović je fenomenalno zabio za 2:3 i krenuli su potom napadi domaćeg tima. Ipak, nisu uspjeli doći do gola koji bi im donio jedan bod.

Sarajevo je nakon osam odigranih kola bez poraza i na vrhu je tabele sa 20 bodova.