Scena prije penala nakon koje se dalo naslutiti ko ide dalje. Pogledajte šta je Chiellini uradio Albi

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras na Wembleyu poslije penala savladala Španiju 1:1 - 4:2.

Italijani su poveli u 60. minuti sjajnim golom Federica Chiese, a izjednačio je "rezervista" Španije Alvaro Morata u 80. minuti poslije sjajne akcije i duplog pasa sa Danijem Olmom.

U penal seriji odlučio je baš promašaj Morate, preciznije Gigi Donnarumma je odbranio njegov udarac u četvrtoj seriji, a potom je Jorginho odveo Azzurre u četvrto finale u historiji.

A zanimljiva situacija dogodila se prije penal-serije. Tokom bacanja novčića za biranje strane kapiteni Chiellini i Alba proćaskali su na sredini terena. Talijan je bio vidno raspoložen, dok se na licu Albe vidjelo da baš i nije za šalu. A očito je došlo i do nesporazuma oko biranja strane.

Situaciju pogledajte OVDJE.

Italija će u finalu 11. jula igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se u srijedu uvečer sastaju Engleska - Danska.