Polufinale Final Foura

Sjajni Musa odveo Real Madrid u veliko finale Eurolige: Razbili su Olympiakos!

Odigrana je i druga utakmica polufinala Final Foura između Real Madrida i Olympiakosa, koja je završena rezultatom 87:76. Real Madrid je prethodno sa ukupno 3:0 slavio protiv Baskonije u četvrtfinalu, dok je Olympiakos savladao Barcelonu rezultatom 3:2.

U prvoj četvrtini su se bolje snašli košarkaši Real Madrida, te su nakon prvih deset minuta vodili rezultatom 28:10. Druga četvrtina bila je dosta izjednačena, pa se na pauzu otišlo rezultatom 56:37. Najbolji igrači nakon prve dvije četvrtine bili su Shaquielle McKissic sa 13 poena, Mario Hezonja i Vincent Poirier sa po devet poena, te Džanan Musa sa osam poena, dva skoka i dvije asistencije.

Košarkaši Olympiakosa su odigrali dosta dobru treću četvrtinu te su smanjili zaostatak na 13 poena (71:58). Posljednju četvrtinu igrači Real Madrida mirno su priveli kraju i zasluženo se plasirali u finale. Najefikasniji igrači utakmice bili su Džanan Musa i Anthony Randolph sa 20 poena, te Shaquielle McKissic sa 17 poena.