Šok i nevjerica u Beogradu: Partizan dugo nije doživio ovakav potop

Beogradski Partizan je večeras obrukan kao rijetko kada, i to pred svojim navijačima na stadionu u Humskoj.

Ugostili su crno-bijeli u 21. kolu Superlige Srbije Mladost GAT, koja ih je ponizila slavivši sa nevjerovatnih 4:0.

Katastrofalno su igrali Siniša Saničanin i drugoiv, a za pobjedu Mladosti pogađali su redom Gall u 3., Dal Bello Fagundes u 11, Maksimović u 54. i Milić u 58. minuti.

Tako je još jednom samo potvrđeno da Partizan nema šanse da osvoji titulu u Srbiji i prekine dominaciju Crvene zvezde, za kojom sada zaostaje ogromnih 11 bodova.

Saničanin je na terenu proveo svih 90 minuta, a kod Mladosti je cijeli meč odigrao Đorđe Ćosić, bivši fudbaler Borca.

Crno-bijeli su prvi udarac u okvir gola uputili poslije sat vremena igre, u trenucima kada su gubili sa 2:0, nisu imali nijedan, pa je pitanje šta im se desilo protiv pretposljednje ekipe u prvenstvu Srbije.

Šta god da im se desilo, rezultat je debakl kakav se ne pamti, kojim je Mladost agresivna i motivisana Mladost pokazala da zaslužuje bolji plasman od trenutnog 15. mjesta.

Utakmica je počela minutom šutnje za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji, a tribine su već posle četiri minuta fudbala zašutjele još jednom.

Radovali su se fudbaleri Mladosti, koji su kaznili grešku Svetozara Markovića golom za 1:0. Nikola Janković je posle prekida poslao centaršut u kazneni prostor Partizana, Marković je očajno reagovao i poslao loptu na nogu Romejna Tjerija Gala.

Gal je prihvatio poklon i precizno gađao poslavši „kiflu“ u malu mrežu golmana Aleksandra Popovića za neprijatno iznenađenje svih u taboru Partizana.

Da to iznenađenje bude još neprijatnije, postarao se Brazilac Kristijan Dal Belo u 11. minutu. Opet je Marković pogrešio i predao loptu rivalu, ovaj je na sličan način, samo sa lijeve strane plasirao loptu pored Popovića za 2:0.

Novica Maksimović je u 54. minuti prednost pretvorio u 3:0.

Potpuna katastrofa crno-bijelih ovjerena je u 58. minuti kada je nekadašnji igrač Crvene zvezde Nemanja Milić dao četvrti gol Mladosti.