AZIJSKI KUP

Sramotan potez Mancinija razbjesnio Saudijce, traže momentalan otkaz

Južna Koreja je nakon boljeg izvođenja penala izbacila Saudijsku Arabiju u osmini finala Kupa Azije u Kataru, a završnicu meča obilježio je potez selektora saudijske reprezentacije, Roberta Mancinija.

Poveli su Saudijci u ovom susretu golom Abdulaha Radifa u 46. minuti, da bi u devetom minutu sudijske nadoknade Čo Gu-Sung donio izjednačenje Južnoj Koreji na 1:1. Otišlo se na penale gdje su Saudijci promašili dvaput, a Korejanci su bili precizni četiri puta i tako su otišli u četvrtfinalu.

Promašaji Al Najeija u trećoj seriji te Gariba u narednoj uticali su na Roberta Mancinija, selektora Saudijske Arabije, koji je, nakon što je to vidio, odlučio da napusti stadion – otišao je prvo u tunel stadiona, a onda i u svlačionicu, što su kamere snimile.

Ovaj njegov potez je apsolutno razbjesnio navijače Saudijske Arabije, koji smatraju da to što je uradio apsolutno nije prihvatljivo te traže momentalnu smjenu Mancinija, prenosi Meridianbetsport.