Topnici dotakli dno. Navijači Arsenala slavili Cityjev gol

Manchester City razbio je Arsenal 5:0 u trećem kolu Premiershipa.

Aktuelni prvak poigrao se s gostima iz Londona, koji mogu biti sretni sa samo pet primijenih golova. Gostima je u 35. minuti isključen i Granit Xhaka. Arsenalov veznjak otvorenim je đonom startao na Joaoa Cancela, a sudac Mike Atkinson odmah mu je dao crveni karton.

City je nakon toga nastavio nizati opasne akcije, a Topnike su spašavali golman Bernd Leno i nepreciznost Guardiolinih igrača. City je na trenutke imao i 96 posto posjeda lopte. Utakmicu je završio na 86 posto.

Arsenal Mikela Artete u ovom je trenutku najgora ekipa Premiershipa. Arsenal nakon tri gola ima tri poraza, uz gol-razliku 0:9. Topnici su u prvome kolu izgubili od Brentforda 2:0 u gostima, a onda su na Emiratesu poraženi od Chelseaja istim rezultatom.

Razigrani City slagao je vrhunske akcije protiv Arsenala, a najljepša je bila ona kod trećeg pogotka, u 43. minuti. Tada je Jack Grealish proigrao Gabriela Jesusa.

Situacija u Arsenalu odavno je izmakla kontroli. Navijači se sprdaju s igračima. To se vidjelo na Etihadu kada je u 53. minuti Rodri pogodio za 4:0. Navijači Arsenala počeli su slaviti taj gol i tako pokazali što misle o ekipi i radu menadžera Artete.