na korak od ispadanja

Tužno da ne može tužnije: Teški dani za Anela Ahmedhodžića

Sheffield United je stigao na korak od ispadanja iz engleske Premier lige. U sklopu 34. kola teško su poraženi 1:4 na domaćem terenu od Burnleya u utakmici koju nisu smjeli izgubiti da bi zadržali realne šanse za ostanak u ligi.

Naime, Burnley je pretposljednja ekipa lige, a domaćini sad za njima zaostaju sedam bodova. Zona spasa je udaljena 10 bodova, a zaista je teško očekivati da bi to mogli nadoknaditi s obzirom na to da je samo pet kola ostalo do kraja.

Gosti su na kraju prvog poluvremena s dva gola prelomili utakmicu na svoju stranu. Prvo je u 38. minuti zabio Jacob Bruun Larsen, a samo dvije minute kasnije Lorenz Assingnon zabija drugi pogodak na utakmici. Nadu domaćinima vraća Gustavo Hamer koji zabija za smanjenje vodstva u 52. minuti, ali već šest minuta kasnije utakmicu u mirne vode odvodi Lyle Foster golom za 1:3. Johann Berg Gudmundsson je u 71. minuti zabio četvrti gol Burnleya za konačnu potvrdu pobjede.

Za domaćine je igrao Anel Ahmedhodžić, koji će tako najvjerovatnije morati tražiti novu sredinu od sljedeće sezone.