BIZARNA SITUACIJA

Ugledni evropski klubovi dogovorili da kod rezultata 2:2 opet igraju utakmicu od 0:0

Bizarna situacija dogodila se na prijateljskoj utakmici PSV-a i HSV-a u španskoj Marbelli

Bizarna situacija dogodila se na prijateljskoj utakmici PSV-a i HSV-a u španskoj Marbelli. Naime, nakon prvog poluvremena koje je završilo 2:2 momčadi su se dogovorile da igraju utakmicu od početka. Nevjerojatnoj situaciji prethodilo je isključenje PSV-ova Ramalha kod rezultata 1:1.

HSV je s igračem više u polju poveo 2:1, no Nizozemci su do odmora uspjeli izjednačiti. S obzirom na prirodu utakmice u sklopu priprema za nastavak sezone PSV je želio nastaviti u drugom dijelu s jedanaest protiv jedanaest, a na taj su prijedlog predstavnici HSV-a pristali jer i njima je bilo u interesu odraditi utakmicu punog inteziteta. Međutim, onda su se u dogovor dva kluba upetljala pravila.

Međutim, sudac nije dobio dozvolu španske sudačke komisije da nastavi utakmicu s jedanaest protiv jedanaest nakon čega su PSV i HSV došli do rješenja na obostranu korist. Semaforu u Marbella Football Centeru odjednom više nije prikazivao rezultat s 2:2, već 0:0. Momčadi su, naime, jednostavno odlučile odigrati utakmicu ‘od početka‘, odnosno od rezultata 0:0, ali u trajanju 45 minuta.

Na kraju je 0:0 i ostao rezultat ostao ove po svemu jedinstvene utakmice.