Utakmica za pamćenje u Ligi prvaka. Lewandowski postavio rekord za historiju

Nevjerojatni poljski napadač Robert Lewandowski imao je još jednu noć za pamćenje u Ligi prvaka, senzacionalnim hat-trickom oborio je niz rekorda.

Napadač Bayerna je jučer u 7:1 pobjedi svog kluba upisao tri pogotka i jednu asistenciju, sva tri gola postigao je u prvom poluvremenu unutar 23 minute.

Time je postao igrač s najbržim hat-trickom od početka utakmice u povijesti Lige prvaka, prestigavši Marca Simonea iz Milana koji je to učinio protiv Rosenborga 1996. godine (24 minute).

Nakon jučerašnjeg nastupa, samo Leo Messi i Cristiano Ronaldo (obojica imaju 8) imaju više hat-trickova od Poljaka (5) u ovom natjecanju, prenosi HRT.

Poljak je s tri gola jučer prestigao i klupsku legendu Gerda Mullera te postao najbolji Bayernov strijelac u europskim natjecanjima.

Nakon susreta trener Bavaraca Julian Nagelsmann pohvalio je svog napadača te govorio o produženju ugovora Poljaka koji mu ističe na kraju iduće sezone:

"Bio bih jako sretan kada bismo ga uspjeli zadržati ovdje u klubu, on ima sjajnu sinergiju sa suigračima, prati moje ideje i nadam se da on misli isto po pitanju ostanka".

Napomenimo kako Poljak ove sezone u osam odigranih utakmica u Ligi prvaka ima 12 golova i tri asistencije te je prvi strijelac najvećeg klupskog natjecanja.

Također, u Bundesligi ove sezone briljira, tamo se nalazi na vrhu liste s 28 postignutih golova.