LIGA NACIJA Visok poraz reprezentacije BiH u Bukureštu: Četiri gola u mreži “Zmajeva”

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Bukureštu igra sa domaćom sa selekcijom Rumunije u posljednjem kolu Lige nacija u okviru Lige B.

"Zmajevi" su rasterećeni otputovali u glavni grad Rumunije s obzirom na to da su u prošlom kolu pobjedom nad Crnom Gorom osigurali prvo mjesto u grupi 3 i plasman u najviši rang, A-diviziju ovog takmičenja.

Ipak, selektor Ivaylo Petev najavio je da će njegovi izabranici pokušati doći do tri boda i u Rumuniji i na najbolji način završiti uspješan ciklus u Ligi nacija.

Ipak, Petev je odlučio neke od većih igrača poštedjeti večerašnjeg duela, pa je u startnu postavu uvrstio neke od igrača koji i nisu imali toliko priliku igrati od prve minute.

Znači, večeras u starnoj postavi nema Ibrahima Šehića, Miralema Pjanića (pauzira zbog žutih kartona), Seada Kolašinca, Edina Džeke…

S druge strane, domaćinu će meč biti veoma važan jer još postoji mogućnost da ostane na posljednjem mjestu u grupi i ispadne u niži rang Lige nacija, Ligu C.

Raspored 6. kola grupe 3 (26. septembar): BUKUREŠT: Rumunija – BiH (20.45 sati), PODGORICA: Crna Gora – Finska (20.45 sati).

Poredak: BiH 11 bodova, Crna Gora 7, Finska 5, Rumunija 4.

TOK UTAKMICE

86 - Rezervista George Puscas ponovo trese mrežu "Zmajeva" za svoj drugi gol. Gubimo sa 1:4.

79 - Nismo se dugo radovali. Nakon što je Vasilj kratko odbio loptu, Ratiu je pogodio praznu mrežu. Gubimo sa 1:3.

74 - Džeko pogađa za 1:2! Dijamant je pogodio glavom nakon sjajnog ubačaja mladog Dedića.

72 - Sijevnula je kontra Rumunije. Puscas je pogodio, gubimo sa 0:2.

71 - Džeko je u igri. Teren je napustio Šarić.

70 - I dalje bez promjena. Čini se da bi Petev mogao uvesti i Džeku

64 - Kod Rumuna izlaze strijelac Man, Marin i Alibec, ulaze Cordea, Baluta i Puscas.

61 - Kolašinac ušao umjesto Ćivića.

57 - Imali smo šansu preko Saničanina.

55 - Mijenjaju i Rumuni. Camora umjesto Sorescua.

52 - Silovit udarac Duljevića, ali preko gola.

49 - Dobro se držimo u prvim minutama nastavka. Izmjene su dale svježinu "Zmajevima".

46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjene kod BiH: Ulaze Duljević i Danilović, izlaze Miličević i Cimirot.

45+3 - Gotovo prvo poluvrijeme, u pravi trenutak za nas. Rumuni su sve žešće napadali.

44 - Dominacija Rumuna. Srećom, propustili su još dvije dobre šanse.

41 - Još jedna sjajna šansa za Rumuniju. Alibec je prošao golmana Vasilja, ali je Saničanin uspio blokirati put i spasiti našu mrežu.

38 - Man je zatresao našu mrežu, ali VAR analizira da li je bio ofsajd. Gol je regularan, domaći vode.

34 - Još jedna sjajna šansa. Šarić je šutirao, loptu je skrenuo Demirović na putu prema golu, ali je golman Radu uspio odbraniti.

31 - Nekoliko dobrih akcija na obje strane, no mreže još miruju.

25 - Kovačević izlazi s terena, vjerovatno je riječ o povredi. Ulazi Saničanin.

20 - Man je odlično prošao po krilu i uposlio Sorescua, čiji smo šut uspjeli izblokirati.

16 - Sjajna prilika za Zmajeve". Odlično je glavom šutirao defanzivac Kovačević, no preko gola.

15 - Kao da smo uspostavili ravnotežu. Izveli smo drugi korner, ali bez rezultata.

14 - Korner imaju i Rumuni.

11 - Prvi korner na meču izvode "Zmajevi".

10 - Nezgodni su Rumuni. Alibec je bio u duelu sa Kovačevićem nakon kojeg je pao. Domaći traže penal, ali nema ništa od toga.

8 - Rumuni imaju inicijativu, svi bh. igrači na našoj polovini.

5 - Policija interveniše i na dijelu stadiona sa bh. pristalicama. Na terenu bez uzbuđenja.

3 - Susret je nastavljen, no i dalje se čuju petarde u dijelu sa našim navijačima.

2 - Prekid na samo početku. Interveniše policija, zbog problema sa domaćim navijačima. Čula se se i dva topovska udara.

20:45 - Počela je utakmica u Bukureštu.

20:43 - Susret se igra na stadionu Giulesti u Bukureštu. Otvoren je u martu ove godine i ima kapacitet od 14.047 gledalaca.

20:41 - Intoniranje himni u toku. Čuju se i bh. navijači sa tribina.

20:40 - Suci su iz Turske. Glavni je Halil Umut Meler (Turska), a pomoćnici Cevdet Komurcuoglu i Ibrahim Caglar Uyarcan.

20:38 - Imamo i novog kapitena, to je napadač Smail Prevljak.

20:35 - Sastavi: BiH: Vasilj, Ćivić, Miličević, Kovačević, Šerbečić, Gojak, Cimirot, Šarić, Demirović, Prevljak i Dedić. Selektor: Ivaylo Petev.

Na klupi za rezerve su: Šehić, Pirić, Sušić, Kolašinac, Saničanin, Bešić, Danilović, Džeko, Prcić, Duljević, Kodro-Maksumić i Hotić.

Rumuni su se odlučili za sljedećih 11: Radu, Ratlu, Rus, Burca, Bancu, Marin, Olaru, Sorescu, Stanciu, Man i Alibec. Selektor: Edward Iordanescu.