Italija je u finalu!

1. Počeo je susret na Wembleyu. Glavni sudija je Felix Brick

(4) Sjajna prilika i pogođena stativa za Italiju, ali svirana nedozvoljena pozicija

(18) Inicijativa Španije bez ozbiljnijih prilika

(20) Immobile i Varela se našli u sjajnoj poziciji, ali nisu uspjeli uputiti šut ka golu

(27) Španci mnogo konkretniji za sada, Donnaruma spasio Italijane

Engleski navijači, koji večeras čine većinu na stadionu Wembley, pjevaju "It's coming home" (vraća se kući), aludirajući da se trofej prvaka Evrope treba vratiti "kući", iako Engleska nikada nije bila prvak Starog kontinenta.

(38) Nešto mirnija završnica prvog poluvremena, ali Italijani gube bitku na sredini terena za sada

(42) Italija za 42 minute igre nije uputila niti jedan udarac u okvir gola Španije

(45) Emerson šutira, ali lopta odlazi preko gola

Ocjene igrača nakon prvog dijela susreta

(45) KRAJ PRVOG POLUVREMENA

(46) Počelo je drugo poluvrijeme na Wembleyu

(52) Odlična prilika za Špance, ali Busquets šutira preko gola. U narednom napadu Chiesa uzvratio, ali golman Španije ipak je bio uspješniji

(60). Frederico Chiesa dovodi Italiju u prednost!!!

(65) Stopostotna prilika za Špance odlazi u nepovrat

Španija dominira u posjedu lopte, ali Italija konkretnija i vodi sa 1:0

(80) Alvaro Morata nakon sjajne akcije Furije pogađa za 1:1!

(90) Zavšrnica je susreta u kojoj su za nijasnu opasniji Španci, ali sve miriše na produžetke

(90) KRAJ REGULARNIH 90 MINUTE! IDEMO U PRODUŽETKE!

Italijani već naslov vide u Rimu.

(98) Olmo je dobro šutirao, ali lopta odlazi pored gola

(105) KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

(106) Ulazimo u posljednjih 15 minuta prije izvođenja penala

(110) Italijani su postigli gol, ali su bili debelo u ofsajdu, pa je ostalo 1:1

(120) KRAJ UTAKMICE! IDEMO NA IZVOĐENJE JEDANAESTERACA!

Unai Simon čudesnom intervencijom brani prvi udarac!

Dani Olmo je sljedeći uzeo loptu i pucao preko gola! I dalje je 0:0 nakon prve serije.

Prvi gol zabili su Italijani, strijelac - Andrea Belloti.

Moreno je za Špance potom namjestio i sigurno pogodio za 1:1.

Bonucci je uzvratio istom sigurnošću za 2:1.

Alvaro Morata se potom pretvorio u tragičara, nakon što mu je Donnaruma skinuo udarac!

Alcantara je bio siguran za Špance, a Bernadesci je bio još precizniji na drugoj strani.

Pobjednik će u finalu 11. jula igrati protiv boljeg iz susreta Engleska - Danska, koji se igra sutra u isto vrijeme na istome mjestu.

Luis Enrique je na klupi ostavio Alvara Moratu i u špicu gurnuo Mikela Oyarzabala.

U italijanskoj momčadi je umjesto povrijeđenog Spinazzole na lijevom boku Emerson.

Italija: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Immobile, Insigne

Španija: Simon - Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Jordi Alba - Koke, Busquets, Pedri - Ferran Torres, Oyarzabal, Dani Olmo

Navijači Italije okupili su se u Rimu, gdje očekuju početak susreta.

Legendarni Wembley, uoči mjerama zabrane, polako se puni i izgleda zaista fascinantno.