PAO SHAKHTAR

Velež u fenomenalnoj utakmici srušio učesnika Lige prvaka

Velež je danas u Antaliji, u okviru pripremnog meča za nastavak sezone, kako u Premijer ligi BiH, tako i Kupu BiH, odigrao dobru utakmicu i slavio pobjedu protiv Shakhtara, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 3:2.

Rođeni su prvi došli do vodstva na današnjem susretu, kada se u 24. minuti za mostarsku ekipu u strijelce upisao Giorgi Guliashvili, a samo minut kasnije, ukrajinska ekipa je stigla do izjednačenja preko Viktora Tsukanova, prenosi Sport1.

Promjene rezultata nije bilo sve do 43. minute, kada se u listu strijelaca za Velež upisao Vito Čaić, koji je pogodio za 1:2, a nedugo poslije postignutog gola, odbrana Rođenih je slabo reagovala, pa je Maryan Shved savladao Osmana Hadžikića za 2:2. I sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi dio ovog meča je Velež otvorio na fantastičan način, budući da je stigao do trećeg gola na susretu, a ovaj put je u 47. minuti protivničku mrežu pogodio Nermin Haskić.

Poslije gola Haskića, Velež je imao nekoliko dobrih prilika da završi ovaj meč, ali igrači Rođenih nisu nikako mogli da dođu do gola, a onda se na drugoj strani stvorila jedna dobra prilika za Shakhtar. Pedrinho je šutirao, ali je jedan igrač mostarske ekipe gotovo sa gol linije izbio loptu.

Ukrajinska ekipa je u naredna dva napada imala dvije dobre prilike preko Eguinalda i Sukarova, ali su udarci igrača Shakhtara bili izblokirani, pa tako nije bilo velike opasnosti po gol Rođenih.

Shakhtar je u 80. minuti mogao doći do novog poravnanja rezultata, ali je Maryan Shved propustio veliku priliku za svoj tim, a u toj situaciji se Velež uspio izvući i sačuvati svoj gol.

Do kraja meča više nije bilo pravih prilika, pa su Rođeni na kraju, iako se radi o pripremnoj utakmici, upisali veliku pobjedu protiv Shakhtara.

Shakhtar - Velež 2:3 (Tsukanov 25‘, Shved 45‘, - Guliashvili 24‘, Čaić 43‘, Haskić 47‘).