VIDEO Bijesni Mourinho se na parkingu okomio na sudiju

Trener Rome Jose Mourinho napao je suca Anthonyja Talyora nakon finala Evropske lige u kojemu je njegova ekipa poražena od Seville poslije izvođenja jedanaesteraca.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1. Isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta. Roma je povela u 35. minuti pogotkom Paula Dybale. Sevilla je izjednačila u 55. kada je vlastitu mrežu pogodio Gianluca Mancini.

"Rekao sam prije finala da ćemo otići s peharom ili mrtvi. Na kraju smo mrtvi. Mrtvi smo fizički i mentalno. Smatramo da smo nepravedno poraženi s mnogo incidenata koji su sporni", rekao je Mourinho nakon utakmice.

"Umorni smo, ali i ponosni. Uvijek možeš izgubiti utakmicu, ali nikad svoj profesionalizam. Osvojio sam pet evropskih finala, izgubio samo ovaj jedan, ali vraćam se kući ponosniji nego kad.

Dečki su dali sve od sebe", dodao je portugalski stručnjak.

Mourinho je imao priliku po treći put osvojiti ovo takmičenje s trećim različitim klubom. Međutim, ostao je na trofejima s portugalskim Portom i engleskim Manchester Unitedom.

"Bila je ovo intenzivna utakmica sa sucem koji je sudio kao da je Španac.

Bilo je žutih kartona cijelo vrijeme. Lamela je trebao dobiti drugi žuti karton, a na kraju je on zabio u raspucavanju", zaključio je Mourinho koji je nakon finala na parkingu vikao Talyoru da je "sramota".

Portugalski stručnjak je rekao da sada ide na odmor i da će vidjeti što mu donosi budućnost, prenosi HRT.