VIDEO Pogodio po 60. put iz slobodnjaka. Pogledajte majstoriju Messija

Aktuelni nogometni prvak Paris Saint Germain danas je na Parku prinčeva sa 2:1 savladao Nicu i ponovo skočio na prvo mjesto, s bodom prednosti ispred Martseillea.

Utakmicu je opet obilježio atomski napad domaćih. Leo Messi je najprije u 29. minuti krenuo u karakteristični slalom prema golu i izborio faul na dvadesetak metara.

Malo kasnije Argentinac je zabio iz slobodnog udarca drugu utakmicu u nizu, nakon što je isto učinio u dresu Argentine protiv Jamajke te ukupno 60. put u karijeri, prenosi Index.hr.

Cristiano Ronaldo ima dva ovakva pogotka manje, a ispred Messija su još samo imena poput Dijega Maradone, Pelea, Ronaldinha, Zica i Davida Beckhama, dok je na vrhu tablice Juninho Pernambucano sa 77 pogodaka iz slobodnjaka u karijeri.

PSG je imao prednost na odmoru, ali početkom drugog poluvremena ekspresno ju je poništio Gaetan Laborde.

Činilo se kako će prvak možda kiksati, ali pobjedu je donio Kylian Mbappe u 83. minuti. Leo Messi ove sezone ima sedam golova i osam asistencija u 12 nastupa za klub, dok je Mbappe zabio 11 u 10 nastupa.