Zakuhalo se u Francuskoj. Hoće li Kolašinac oteti pehar Messiju i Mbappeu?

San Marseillea i dalje živi. Nakon što je Paris Saint Germain ostao "praznih džepova" u današnjem porazu (1:3) na domaćem terenu od Lorienta, ekipa reprezentativca Bosne i Hercegovine Seada Kolašinca i hrvataskog trenera Igora Tudora savladala je Auxerre na svom Velodromeu 2:1.

Iako je odbrana Marseillea kapitulirala nakon 33 minute igre briljantnim pogotkom Birame Tourea s više od 20 metara, domaći igrači ipak su uspjeli pronaći znanje i snagu za preokret u nastavku, prenose Sportske novosti.

Bio je to "nokaut" u dvije minute. Prvo je Cengiz Under u 75. minuti poravnao rezultat. Samo dvije minute kasnije Alexis Sanchez pogodio je za vodstvo, gotovo s istog mjesta kao i turski napadač te bacio tribine u euforiju.

Kolašinac je napustio teren u 90. minuti, kada je zamijenjen.

Uz nova tri boda u 33. kolu, Marseille (70 bodova) je stigao na pet bodova minusa u odnosu na vodeće Parižane (75). Do kraja prvenstva ostalo je još pet utakmica.

Tudora i društvo već iduće subote čeka težak ispit na gostovanju kod trećeplasiranog Lensa.