Šokantan poraz PSG-a. Nije im pomogao ni sramotan potez Mbappea

Šesti put u francuskoj Ligue 1 ove sezone, vodeći Paris Saint Germain (PSG) je pretrpio poraz. Učinili su to opet na Parku prinčeva, ovaj put izgubivši 1:3 od Lorienta koji je u sredini tablice.

PSG-u je odmoglo i isključenje Achrafa Hakimija u prvom poluvremenu, ali do tada su već bili u zaostatku.

Enzo Le Fee doveo je goste u vodstvo nakon 15 minuta. Juan Bernat izgubio je loptu, nakon čega je Le Feea pogodio mrežu.

Hakimi je nakon pet minuta dobio žuti karton koji ga je kasnije skupo koštao. Upustio se u start i jako zakasnio, ostavljajući sucu ništa drugo nego da mu pokaže drugi žuti karton i izda zapovijed za izlazak s terena.

Činilo se da se PSG ipak oporavio, a Kylian Mbappe je izjednačio nakon pola sata na čudan način, neki bi rekli da je njegov potez bio sramotan.

Naime, Mbappe je pao u kaznenom prostoru gostiju i sudac je pozvao da se igra nastavi, prenosi Marca.

Vratar Lorienta ohrabrio je napadača da se podigne prije nego što je spustio loptu na zemlju. To je omogućilo Mbappeu da je pospremi u mrežu na bijes gostiju.

Lorient je bio odlučniji nego prije i vratio je vodstvo deset minuta kasnije. Ovoga puta Darlin Yongwa je bio taj koji je završio akciju. Konačnih 3:1 za goste postavio je Bamba Dieng u 88. minuti.

PSG ima 75 bodova na vrhu ljestvice iz 33 meča (pet kola do kraja). Marseille je drugi sa 67.