Premijer liga

Željezničar pobijedio Tuzla City i stigao do nova tri boda na Grbavici

Fudbaleri Željezničara su u okviru 5. kola Premijer lige BiH savladali Tuzlu City sa 3:1.

Plavi su poveli u trećoj minuti. Jašarević je ubacio sa strane, a Nikić neoprezno pogodio svoju mrežu. U devetoj minuti Hadžić šutira, Muftić sigurno hvata. Jašaragić u 32. minuti izlazi pred naš gol, ali Muftić pravovremeno izlazi i brani njegov udarac. Mekić šutira u 45. minuti Fejzić brani.

Željo je povisio u 50. minuti. Krpića je u kaznenom prostoru oborio Šukilović, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku i crveni karton defanzivcu Tuzle. Siguran sa penala bio je Nedim Mekić.

Mehanović u 65. minuti sjajno gađa iz slobodnog udarca, a Muftić još ljepšom paradom spašava naš gol. Hadžić u 72. minuti šutira sa 25 metara, Muftić još jednom odlično brani. Turanjanin u 80. minuti šutira malo pored gola Tuzle. Drljo ubacuje u 82. minuti, Mekić glavom šutira pored gola.

Željezničar do trećeg gola dolazi u 85. minuti. Amoah je vratio do Krpića koji precizno pogađa mrežu Fejzića.

Željezničar: Muftić – Galić, Dubačkić, Cocalić, Jašarević – Mekić, Rustemović – Gasal, Ćosić, Amoah – Krpić. Još su igrali: Biber, Drljo, Ovčina, Turanjanin.