Premijer liga BiH

Zrinjski bez većih problema savladao Tuzla City

Zrinjski je savladao danas Tuzly City na stadionu Pod Bijelim brijegom, susretu 13. kola Premijer lige BiH odigranom po vrlo teškim uvjetima.

Plemiči su dominirali i kreirali veliki broj šansi. U vodstvo su stigli u 33. minuti kada je Bilbija realizovao penal, koji je dosuđen nakon što je Kobiljar, kojeg je doduše gurnuo Ćuže, zagrlio loptu u svom šesnaestercu prilikom pada. Bizarna situacija.

Zatim je Ćuže u 63. minuti udvostručio vodstvo Zrinjskog, a sedam minuta kasnije Mehanović pogađa na asistenciju Nikića i vraća nadu gostima - 2:1.

Ipak, u 77. minuti rezervista Prskalo postiže treći pogodak za Zrinjski, nakon lijepe akcije i asistencije Bilbije.

Zrinjski je tako ostao na drugom mjestu premijerligaške tabele s tri boda manje od lidera Borca, dok je Tuzla City i dalje na predzadnjoj poziciji.

Zrinjski - Tuzla City 3:1 (Bilbija 33' penal, Ćuže 63', Prskalo 77' - Mehanović 70')

Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija, Čanađija, Ivančić, Sabljić, Ćuže, Kiš, Bilbija.

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Delimeđac, Redžić, Ćorić, Karjašević, Kobiljar, Mehanović, Sušić, Pantelić, Hadžić.