Zrinjski pobijedio Velež i prvi put u 15 godina osvojio Kup BiH

Nogometaši Zrinjskog osvojili su Kup Bosne i Hercegovine nakon što su u današnjem finalu u Zenici pobijedili Velež 1:0.

Tako je Zrinjski osvojio duplu krunu u bh. nogometu, jer je ranije osigurao titulu prvaka BiH u Premijer ligi, drugu zaredom.

Prvo poluvrijeme

Prvi period meča između mostarskih rivala nije donio gotovo ništa vrijedno pomena na Bilinom polju.

Vidjeli smo samo jednu priliku i to pred kraj poluvremena kada je Nemanja Bibija bio u dobroj situaciji, ali napadač Zrinjskog šutirao pored gola.

Zrinjski je većinom imao loptu u svojim nogama i gradio duge napade dok se Velež orijentisao na kontre iz kojih nije bio previše opasan.

(Foto: AA)

Drugo poluvrijeme

U nastavku meča Zrinjski malo pojačava pritisak i to se odmah isplatilo.

U 52. minuti Čorluka je sjajno ubacio s desne strane, a u šesnaestercu Veleža se najbolje snalazi Ćuže koji pogađa za veliko slavlje "Ultrasa".

(Foto: AA)

Do kraja meča vidjeli smo dosta prekida, što zbog povreda što zbog bakljada. Velež je pokušavao svim silama doći do gola i ostati u trci za pehar koji bi mu donio izlazak na evropsku scenu.

Međutim, nije bio previše opasan po gol aktuelnog prvaka BiH.

Za Zrinjski je ovo drugi trofej u Kupu BiH, prvi nakon 2008. godine, i prva dupla kruna u klupskoj historiji.