premijer liga bih

Zrinjski prekinuo nevjerovatan niz Borca

Na “Gradskom stadionu” u Banjoj Luci odigran je jedan od derbija 24. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Borca i Zrinjskog.

U okršaj prvoplasirane i drugoplasirane ekipe na tabeli, i jedni i drugi su ušli u različitim raspoloženjima. Borac je pobjedom želio da definitivno riješi pitanje prvaka Bosne i Hercegovine dok je Zrinjski pobjedom želio da ostavi koliko-toliko šansi za odbranu titule.

Utakmica je počelo izrazito otvoreno i aktivno s obje strane. U 12. minuti Hererra šutira iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca ali lopta odlazi preko gola. U 19. minuti Blagaić je nakon jednog kontra napada šutirao pored gola.

Uslijedio je potom period igre u kojem je Zrinjski uspostavio kontrolu, pa i dominaciju nad tokom utakmice. U 34. minuti Milošević brani šut Ćužetu nakon jednog dobrog solo prodora a pet minuta poslije gosti krunišu dobru igru pogotkom.

Kiš je odlično proigrao Ramića koji sa osam metara pogađa za 0:1

U 42. minuti Kiš je ponovo dobro šutirao ali lopta odlazi preko gola. To je bilo sve u prvom poluvremenu.

Drugi dio utakmice počeo je onako kako se prvi završio. Zrinjski je nastavio sa ofanzivnom igrom a to im se isplatilo već u 50. minuti. Ćorluka je skočio ispred Vukovića, prebacio loptu do Kiša koji odigrava desno za Malekinušića a ovaj u sredini šesnaesterca ponovo pronalazi Kiša koji pogađa za 0:2.

U 58. minuti Ramić odlično prodire do samog peterca domaćih ali njegov ubačaj na vrijeme čiste odbrambeni fudbaleri Borca.

Pokušali su zatim obojica trenera da izmjenama osvježe ekipe, a u 69. minuti smo vidjeli odličnu priliku za domaće.Vranješ odlično šutira glavom nakon ubačaja Hererre ali Marić krajnjim naporima loptu izbacuje u korner nakon kojeg je Vranješ ponovo šutirao glavom, ali pored gola.

Završnica utakmice nam je donijela nove izmjene, ali i jalove pokušaje domaćih fudbalera da smanje rezultatski zaostatak, prenosi scsport.

Ipak, u prvoj od četiri minute nadoknade vremena Borac smanjuje zaostatak na 1:2. Nakon ubačaja Jurilja iz slobodnog udarca pogodio je Čelić. To je bilo i sve što smo vidjeli od obje ekipe u ovome susretu.

Borac će u narednom kolu gostovati Veležu dok će Zrinjski ugostiti Zvijezdu 09.