MOSTARCI U NIZOZEMSKOJ

Zrinjski večeras kod Alkmaara u petom kolu Konferencijske lige

U okviru petog kola Uefine Konferencijske lige Zrinjski večeras gostuje u Nizozemskoj kod AZ Alkmaara.

U prvom kolu, prije nešto više od dva mjeseca, Zrinjski je u Mostaru protiv istog protivnika napravio senzacionalan povratak i zaostatak od 3:0 na poluvremenu pretvorio u pobjedu 4:3.

U međuvremenu Zrinjski se razišao s trenerom Krunoslavom Rendulićem pa će Plemiće ovoga puta u ulozi glavnog trenera voditi Mario Ivanković.

Novi trener Zrinjskog istaknuo je kako će njegova ekipa odigrati utakmicu bez ikakvog pritiska, ali smatra kako motiva neće nedostajati.

"Idemo rasterećeni gore, no to nije razlog da ne odigramo dobru utakmicu. Drugo poluvrijeme u Mostaru nam je pokazalo da trebamo biti goropadni, vjerovati u sebe, pa što nam to donese. Normalno da su oni jači i kvalitetniji, ali ako mi budemo pravi, ako odigramo što možemo, energetski, taktički i tehnički, mislim da možemo napraviti dobar rezultat", istaknuo je Ivanković.

Zrinjski u posljednje vrijeme muku muči s povredama, posebice u zadnjoj liniji, a dodatni udarac Mostarcima bit će izostanak Kerima Memije.

"Memija je otpao zbog bolesti, Čanađija i Sabljić su s nama, ali je pitanje hoće li moći „dati ruke“. Ali ima nas, izaći će igrači na teren svjesni da je ovo pravi izlog u Europi i da moraju odigrati za sebe, ali iza klub i navijače", dodao je Ivanković.

Susret između Alkmaara i Zrinjskog igra se od 18:45 sati.

Na tabeli grupe E dva kola prije kraja prva dva mjesta koja vode u knockout fazu Konferencijske lige drže Legia i Aston Villa sa po 9 osvojenih bodova. AZ i Zrinjski imaju po 3.