Arnautović zabio gol, pa na našem jeziku psovao majku Makedoncima

Nisu se Makedonci obrukali kako je većina Evrope očekivala, štaviše, pokazali su da su zasluženo na kontinentalnom takmičenju uprkos porazu na startu EURA - 3:1 (1:1).

Bili su u grču reprezentativci Sjeverne Makedonije na startu meča, Austrija je već poslije prve minute zaprijetila, ali Kalajdžić nije stigao do lopte.

Teško su Austrijanci nalazili put ka golu rivala, te je gol pao poslije prekida i perfektne lopte Marsela Sabitzera. Sam kao duh je bio Stefan Lainer na petercu i lako je poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Taman kada se činilo da će Makedonija teško do gola, pogriješio je Hinteregger, lopta se odbila do Gorana Pandeva, a fudbalska ikona ispisala je nove stranice istorije i postigla prvi gol za Makedoniju na Evropskim prvenstvima.

Nisu imali Makedonci snage da se trkaju sa Austrijom punih 90 minuta, a iskusni David Alaba iskoristio je prvi i jedini pad koncentracije rivala. Otvorili su se debitanti nakon primljenog gola, a kazna je stigla nakon kontre koju je lako realizovao Marko Arnautović za konačnih 3:1.

Nakon gola, Arnautović se okrenuo prema golmanu Dimitrievskom te mu ljutito psovao majku na našem jeziku, što se jasno moglo pročitati s njegovih usana. Nekoliko minuta saigrači su ga morali smirivati, a nije poznat razlog njegovog bijesa.