PREMIER LIGA

Arsenal je toliko ponizio Ahmedhodžićev Sheffield da je i slijepac napustio stadion usred utakmice

Navijač Sheffield Uniteda sa oštećenim vidom je primijećen kako napušta svoje mjesto nakon ponižavajućeg poraza njihovog tima od 6-0 od Arsenala u ponedjeljak.

Gunnersi, koji su bili u pobjedničkom nizu sa šest uzastopnih pobjeda u Premijer ligi, brzo su preuzeli kontrolu nad utakmicom protiv Uniteda, koji se bori da izbjegne ispadanje. Očekivano, tim Mikela Artete je od početka dominirao.

Martin Odegaard je postigao prvi gol pet minuta igre, nakon čega je uslijedio autogol koji je iznudio Bukayo Saka iz Jaydena Boglea, a zatim je odbijen udarac Gabriela Martinellija pronašao leđa mreže. U trenutku kada je Kai Havertz postigao četvrti gol u 25. minuti, United je već izvršio izmjenu.

Olivera Norwooda, iskusnog vezistu, zamijenio je Ben Osborn u 17. minuti. Međutim, ova promjena nije pomogla Unitedu, jer je Arsenal nastavio dominirati utakmicom, što je dovelo do toga da su neki navijači napustili svoja mjesta, bilo radi osvježenja ili ranije krenuli kući.

Jedan navijač domaćina sa oštećenim vidom je čak primijećen kako napušta svoje mjesto početkom utakmice.