Premijer liga BiH

Autogolom do pobjede: Sarajevo savladalo Igman u Konjicu!

Utakmica je vrlo lako mogla otići i na stranu Igmana, koji je, kao i Sarajevo, imao mnogo šansi pri rezultatu 1:1

Fudbaleri Sarajeva danas su u Konjicu sa 2:1 savladali domaći Igman, u utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica je vrlo lako mogla otići i na stranu Igmana, koji je, kao i Sarajevo, imao mnogo šansi pri rezultatu 1:1, a meč je obilježila i sporna situacija iz prvog dijela kad je Igman najvjerovatnijie oštećen za jedanaesterac.

Sada je Sarajevo drugo na tabeli s 23 boda, a Igman deseti sa devet.

Prva prava prilika na utakmici viđena je u 6. minuti, kada je Denković odigrao dupli pas s Ramićem i sa 16 metara šutirao malo pored stative.

U 14. minuti je Sarajevo povelo. Hasić je poslao jednu dugu loptu ka Anđušiću, koji se sjajno ubacuje ispred neopreznog Dupovca, a potom matira Ćemana za vodstvo bordo tima!

Mogao je Oliveira četiri minute poslije duplirati prednost Sarajeva, sjajno je prošao pored Sipovića, ali na kraju šutirao tik pred stative.

Minut poslije Rogić fantastično zaustavlja Denkovića u situaciji jedan na jedan, a u istoj minuti Anđušić s pet metara šutira glavom u dobro postavljenog Ćemana.

Sporna situacija viđena je u 28. minuti kada je Ramić sam krenuo ka golu Sarajeva, Đuričković ga je povlačio za ruku i srušio ga u kaznenom prostoru, ali sudija Mirza Kazlagić nije pokazao na penal, što je razbjesnilo Edisa Mulalića i sve u Igmanu.

No, u 30. minuti Igman poravnava na 1:1. Bodul je šutnuo s 20 metara, lopta je okrznula nekog od igrača Sarajeva i promijenila smjer, a Rogić je nije uspio zaustaviti na putu ka mreži.

Šest minuta poslije Avramovski divno pronalazi Oliveiru, ali Ćeman u kolosalnoj šansi zaustavlja Brazilca!

Lukavo je u 40. minuti šutirao Denković, ali lopta je završila pored gola.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Bodul ubacuje iz slobodnjaka, Sipović pogađa, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Fantastično po desnoj strani u 53. minuti prolazi Denković, potom pronalazi Ramića, ali njegov šut završava malo iznad prečke.

U 55. minuti Hasić šutira iz slobodnjaka, ali brani to Ćeman. Tri minute poslije Ćeman fantastično zaustavlja i Anđušića u sjajnoj prilici.

Denković na drugoj strani opet lijepo šutira, ali još jednom loptu šalje pored stative.

Uslijedilo je dugo zatišje nakon toga, a prekinuo ga je pokušaj Ziljkića iz slobodnjaka u 76. minuti. Prebacio je kapiten Sarajeva živi zid, ali nije bio najprecizniji.

U 79. minuti je Ramić bio u skoku na pet metara od gola Sarajeva, ali nije uspio skrenuti loptu u gol., baš kao i dvije minute poslije kad je zakasnio za milisekund na ubačaj s desne strane.

Kolosalnu šansu je u 83. minuti imao Denković, kojeg sjajno proigrava Đorić, ali Crnogorac šutira van okvira gola!

Ziljkić u 85. minuti kreće sam na gol Igmana, ali toliko mu je trebalo da se namjesti na šut da ga je Đorić potpuno sustigao i lagano izblokirao.

Odluka o pobjedniku pada u 89. minuti. Mulalić je ubacio iz kornera na pet metara, odakle Radović šutira, a Buturović skreće loptu u vlastitu mrežu za pobjedu Sarajeva.