El clasico

Barcelona dominirala, ali onda im se ukazao Bellingham i odnio bodove u Madrid

U prilično šokantnom El Clasicu slavio je Real, savladavši Barcelonu sa 2:1.

Real je u 11. kolu La Lige na Olimpijskom stadionu u Barceloni pobijedio Barcu 2:1. Barca je povela golom Ilkaya Gundogana u 6. minuti, Izjednačio je Jude Bellingham u 68. minuti, a Englez je zabio za pobjedu Reala u 92. minuti.

Nakon prvog poluvremena malo ko je mogao očekivati da će susret završiti pobjedom Real Madrida.

Od samog početka Barca je bila bolja, opasnija, konkretnija i u prvih 45 minuta je totalno nadigrala blijedi Real koji u prvom poluvremenu nije stvorio niti jednu priliku. Barca je povela već u šestoj minuti. Dogodilo se to nakon pogreške odbrane Reala, lopta koju je odbio Jude Bellingham je došla do Ilkaya Gundogana koji je izašao sam na Kepu Arrizabalagu i mirno zabio za 1:0.

Real u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir, a onda je na scenu stupio čudesni Englez Jude Bellingham.

On je prvo u 68. minuti poravnao rezultat na 1:1, a kada su već svi mislili da će susret završiti bez pobjednika Bellingham je postigao svoj drugi gol u drugoj minuti sudijske nadoknade.