Bosna nakon drame u Skenderiji poražena od Širokog i ostala bez finala u Kupu Mirza Delibašić

Košarkaši Širokog su večeras u Skenderiji savladali Bosnu u polufinalnom meču Kupa Mirze Delibašića. Nakon drame u maloj dvorani Širokobriježani su slavili sa 71:65.

Vodili su Studenti skoro cijelu utakmicu, ali u finišu su poklekli i gosti su na krilima Josipa Čovića preokrenuli rezultat u svoju korist i slavili.

U finalu će Široki igrati protiv Igokee, koja je ranije danas savladala Borac.

Bosna je bolje ušla u utakmicu na krilima Ismeta Sejfića i Balše Dragovića, te je nakon prvih deset minuta imala prednost od 22:16.

Nastavili su Studenti sa dobrom igrom i do kraja prvog poluvremena, pa nisu dozvolili da Široki topi njihovu prednost. Štaviše, rasla je prednost Bosne i nakon dvadeset minuta igre rezultat je bio 42:31.

Treću dionicu je Široki mnogo bolje igrao i počeo je da hvata priključak, te na startu posljednje četvrtine stiže na samo poen zaostatka (56:55).

Na pet minuta prije kraja jako bitnu trojku pogađa Faris Verlašević, a onda važne poene ubacuje i Anthony Collins, te se Bosna vraća u lijepu prednost od 61:55.

No, opet se vraća Široki preko Mileta Čovića i Nikole Lebe i ulazimo u dramu u završnici. Čović na minut i po pogađa trojku i donosi prednost Širokom, ali onda je na šutu za tri poena fauliran Vladimir Vranić, koji ubacuje tri slobodna bacanja i Bosna vodi 65:64.

Čović potom ubacuje novu trojku za Široki, čiju prednost potom povećava Daishon Knight. U posljednjih pola minute Bosna nije mogla do preokreta i završilo je pobjedom Širokog rezultatom 71:65.

Sejfić je s 21 poenom i 11 skokova bio najbolji kod Bosne, dok je 12 koševa ubacio Nedim Buza.

Kod Širokog je s 14 poena prvo ime bio Josip Čović.