kvalifikacije za euro

Crnogorski fudbaleri pobijedili Litvaniju, sada čekaju kiks Srbije

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Litvanije rezultatom 2:0, u utakmici G"grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića trećim trijumfom zadržali su teorijske šanse za plasman na šampionat.

Crnogorskoj selekciji neophodna je pobjeda u Mađarskoj i poraz Srbije od Bugarske u posljednjem kolu u nedjelju.

Crna Gora je odigrala jedan od najboljih mečeva posljednjih godina, potpuno je nadigrala Litvaniju, koja je tek u 88. minutu uputila prvi šut u okvir gola.

Crnogorska selekcija povela je efektnim golom Edvina Kuča u trećem minutu. Do trećeg gola u trećem meču u crnogorskom dresu došao je preciznim udarcem s oko 20 metara.

Pitanje pobjednika riješio je Stevan Jovetić u 48. minutu.

U drugom meču iste grupe, Bugarska i Mađarska igrali su u Sofiji 2:2, a bod iz tog meča bio je dovoljan mađarskoj selekciji da obezbijedi plasman na šampionat.