tenis

Dimitrov i Sinner finalisti Mastersa u Miamiju

Italijan Jannik Sinner i Bugarin Grigor Dimitrov finalisti su teniskog Mastersa u Miamiju.

U reprizi finala iz Melbournea pobjednik Australian Opena  Sinner savladao je Rusa Danila Medvedeva glatko sa 6:1 i 6:2.

Bugarin je u drugom polufinalu bio bolji od olimpijskog prvaka Nijemca Alexandera Zvereva 6:4, 6:7 i 6:4.

Dvadesetdvogodišnji Sinner eliminirao je branitelja naslova u Miamiju nakon samo sat i devet minuta igre, a ovoga puta bilo je potpuno drugačije nego u Australiji, gdje je finale trajalo tri sata i 44 minute.

"Danil je griješio više nego inače i ja sam iskoristio priliku", rekao je Sinner nakon meča.

Drugi meč bio je napetiji.

Dimitrov, koji je u četvrtfinalu eliminirao prvoplasiranog Španca Carlosa Alcaraza, također je bio bolji od olimpijskog prvaka, ali su mu za pobjedu trebala dva i po sata.

Bugarin je sve je čvrsto držao u svojim rukama i nije izgubio niti jedan servis.

Bugarin je slomio servis Nijemca u posljednjem gemu prvog seta i u sedmom gemu odlučujućeg trećeg.

"Bio je to kao duel prsa o prsa. Stvarno smo krenuli jedan na drugog svom snagom. U drugom setu Alexander je podigao razinu svoje igre, a ja sam cijelo vrijeme bio pod pritiskom",  kazao je Bugarin koji će će od ponedjeljka ponovo biti među deset najboljih na ATP listi.