Đoković pobijedio Džumhura u prvom kolu US Opena

Naš teniser Damir Džumhur izgubio je meč protiv prvog tenisera svijeta Novaka Đokovića u prvom kolu US Opena.

Đoković je poslije dvosatne borbe savladao Damira Džumhura u tri seta sa 6:1, 6:4, 6:1.

Ovo je njegova treća pobjeda u međusobnim duelima sa Džumhurom, bez izgubljenog seta.

Novak je krenuo silovito, nakon što je spasio break loptu u prvom servis-gemu odmah je oduzeo servis našem teniseru, a potom još jednom napravio break pa je poslije samo 17 minuta vodio 4:0. Nakon toga je rutinski priveo set kraju sa laganih 6:1.

Krenuo je Đoković odlično i u drugom setu, napravio break za 2:1, ali onda kreću problemi. Gubi koncentraciju nakon rasprave sa sudijom oko peškira, što Džumhur koristi i vraća servis.

Uslijedila je žestoka borba, Novak nije uspijevao da pronađe ritam, ali spasio je tri break lopte i zaustavio Damira da potpuno preokrene meč.

Međutim, Džumhur je spasio čak šest break lopti u sedmom gemu seta. Ali je napravio break kojim prelama set za 6:4, a ispostavilo se i cijeli meč.

U trećem setu Džumhur gubi dah, pa Đoković sa tri breaka stiže do konačne pobjede.

Đoković će u drugoj rundi US Opena igrati protiv Britanca Kylea Edmunda koji je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika u četiri seta 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.