Napeta utakmica

Kakva drama u Madridu: Atletico izbacio Inter, jedanaesterci odlučili putnika u četvrtfinale Lige prvaka

Fudbaleri Atletico Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka pošto su poslije penala, u revanš utakmici, izbacili Inter i sa 3:2 otišli dalje.

Inter je poveo u 33. minuti golom Dimarca, dvije minute kasnije izjednačio je Griezmann, a četiri minute prije kraja produžetke domaćinima osigurao je Memphis Depay.

U produžecima nije bilo golova, pa se prešlo na izvođenje penala.

Tu su se bolje snašli fudbaleri domaće ekipe koji su sa 3:2 u penalima slavili pobjedu i prolazak u četvrtinu finala. Za Atletico Madrid su pogađali Depay, Riquelme i Correa, a promašio je Niguez. Precizni fudbaleri Intera sa bijele tačke bili su Calhanoglu i Acerbi, dok su Sanchez, Klaassen i Martinez promašili svoje prilike.

U drugom meču Borussia Dortmund je na “Westfalenu” savladala PSV rezultatom 2:0 i time je osigurala plasman u četvrtinu finala.