Džanan Musa ponovo fantastičan. U Milanu je nosio Real Madrid do nove pobjede

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa nastavio je pružati fantastične partije u dresu Real Madrida, a večeras je ovaj tim vodio do nove euroligaške pobjede.

Real je slavio na gostovanju Armaniju u Milanu, a rezultat je bio 83:77.

Italijanski sastav je vodio sa 50:47 na poluvremenu, ali u nastavku su Musa i društvo dodali gas i stigli do pobjede nakon preokreta.

Sjajnom trojkom Muse na početku četvrte dionice krenula je velika serija Real Madrida kojom ovaj tim stiže na nedostižnih deset razlike (77:67). Imao je i do kraja utakmice Džanan Musa nekoliko fenomenalnih poteza i pogodaka, te je bio apsolutni heroj Reala, koji je slavio sa 83:77.

Musa
Džanan Musa

Džanan Musa je bio najefikasniji u redovima pobjedničkog tima sa 25 poena, 5 skokova i 5 asistencija! Za dva je šutirao bez greške (4/4), a za tri također sjajnih 5/8. Tako je ostvario i lični rekord po broju poena u dresu Reala i u Euroligi.

Sada je Real na omjeru od tri pobjede i tri poraza u Euroligi. Te se poravnao s večerašnjim rivalom na tabeli.