Džanan Musa predvodio Real Madrid do pobjede u Beogradu nad Crvenom zvezdom

Košarkaši Real Madrida večeras su na domaćem terenu, u meču 4. kola Eurolige, savladali Crvenu zvezdu sa 72:56.Tako se Kraljevski tim vratio na pobjedničke staze nakon poraza od Olympiakosa prije dva dana. Od početka je Real Madrid imao prednost, a ona se sve vrijeme kretala oko deset poena razlike. Džanan Musa je predvodio tim u prvom poluvremenu je ubacio osam poena, a onda Zvezda dobro otvara treću dionicu i na krilima debitanta Vildoze stižu do samo -3 (42:39), piše SC.

Zvezda se vratila u meč

Bilo je potom i samo dva razlike (44:42), ali onda Real na krilima Sergija Rodrigueza vraća sigurnu prednost od devet razlike, da bi potom Džanan Musa pogodio trojku za velikih 54:42.

U četvrtoj četvrtini trener Chus Mateo opet, kao i prije dva dana, na klupi drži Musu, a Zvezda se onda na na tri i po minute do kraja ponovo vraća u igru, pošto Martin pogađa za 59:54.

Tavares tada postiže važne poene za Real i prekida seriju beogradskog tima, a onda u igru konačno ulazi i Musa. Zmaj odmah blokira jedan šut igrača Zvezde, da bi potom Tavares novim poenima donio sigurnu prednost Realu.

Sudbinu srbijanskog tima zapečatio Džanan Musa

Sudbinu srbijanskog tima zapečatio je Musa divnim poenima kojim je odveo Real na 12 razlike. Završilo je rezultatom 72:56, a Musa je bio najbolji pojedinac u pobjedničkom timu sa 13 poena, 4 skoka, te sa po jednom asistencijom i ukradenom loptom. Iz igre je bh. reprezentativac šutirao 3/7, dok je s linije penala bio gotovo nepogrješiv sa 6/7.

Gabriel Deck ga je pratio s 12 poena, Guerschon Yabusele je ubacio 11, a Tavares je 10 koševa. Kod Zvezde je 17 poena ubacio Benjamin Bentil, a 10 Luca Vildoza.