Džeko s Interom osvojio važna tri boda u Moldaviji, maksimalni Liverpool, PSG prosuo bodove

Kompletirano je četvrto kolo grupne faze Lige prvaka, a u derbiju večerašnjeg programa Liverpool je na Anfieldu veoma lako savladao Atletico Madrid sa 2:0.

Kao da smo na samom početku meča gledali reprizu posljednjeg okršaja ovih ekipa iz Madrida, pošto su Redsi opet na samom startu postigli dva gola.

U vodstvo je Liverpool doveo Diogo Jota u 13. minuti, a prednost Redsa je udvostručio Sadio Mane osam minuta poslije. Već je tako nakon 21. minute bilo 2:0, a za oba gola je asistirao Trent Alexander-Arnold.

U 36. minuti Felipe dobija direktan crveni karton i tada je meč praktično bio gotov. Liverpool ga je rutinski priveo kraju i slavio sa 2:0 za četvrti trijumf na četiri meča.

Veoma važan trijumf od 1:3 je u Tiraspolju nad Sheriffom ostvario Inter, čiji je napad i večeras predvodio Edin Džeko. Nije pružio Džeko partiju na nivou ostalih iz ove sezone, ali za Nerazzurre je najbitnije da su slavili.

Pobjedu su slavili golovima Marcela Brozovića u 54., Milana Škriniara u 66. i rezerviste Alexisa Sancheza u 83. minuti meča. Poraz domaćina je u nadoknadi ublažio Traore, koji je tako postavio konačnih 1:3.

Tim trijumfom je Inter izbio na drugo mjesto pošto je preskočio upravo Sheriff i sada ima bod više. Džeko je zamijenjen u 81. minuti, a za Sheriff je zaigrao Stjepan Radeljić, koji je ušao s klupe u 62. minuti.

PSG je na gostovanju Leipzigu u 92. minuti ispustio pobjedu. Parižani su vodili golovima Ginija Wijnalduma, koji je režirao preokret nakon što je Nkunku rano, u 8. minuti, doveo njemački tim u prednost, ali domaćin u nadoknadi stiže do boda.

Dosuđen je penal, a sigurno ga je realizirao Soboszlai i postavio konačnih 2:2.

City je u istoj grupi sa 4:1 savladao Club Brugge, a za Građane su pogađali Foden, Mahrez, Sterling i Jesus. Autogol je postigao Stones, ali nije to mnogo značilo gostima…

Besiktas je bez Miralema Pjanića u Lisabonu deklasiran od strane Sportinga, koji je slavio s visokih 4:0, a Ajax je u gostima savladao Dortmund sa 1:3.