Horde zla se vratile, Mirza i Ajla otišli, ali Sarajevo ponovo izgubilo!

Fudbaleri Sarajeva izgubili su na domaćem terenu na otvaranju Premijer lige od dobojske Sloge 2:1 nakon preokreta.

Bila je ovo utakmica koja je dobila nekoliko uivertira kad je u pitanju Sarajevo. Tim s Koševa je izgubio od Torpeda u Konferencijskoj ligi, pa su sa klupe i s čela kluba otišli Mirza Varešanović i Ajla Alimanović, a na tribine se vratile Horde zla.

Ipak, ni to nije pomoglo Sarajevu koje je ponovo odigralo vrlo slabo i poraženo napustilo Koševo.

Nije izgledalo da će tako biti na početku meča jer je Sarajevo povelo u 15. minuti golom Renana Oliveire.

Samo 10 minuta kasnije Sloga je nagovijestio da se neće predati jer je u velikoj šansi bio Grabež, ali Šahinović je odbranio.

U 44. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Šahinović je ovaj put pogriješio, lopta dolazi do Dejana Vidića koji pogađa za poravnanje.

Drugo poluvrijeme

Sloga je bila konkretnija i u nastavku meča a prvu veliku šansu je imala u 60. minuti kada ne koristi situaciju 2 na 1. Svega minut kasnije Sloga je ponovo u šansi ali udarac Šipovca pogađa stativu.

U 69. minuti uzvraća i Sarajevo, ali Renan Oliveira se slabo snalazi u izglednoj poziciji.

Kazna stiže svega minut kasnije kada ponovo pogađa Vidić i to nakon ubačaja Dujakovića.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i Sloga odnosi velika tri boda s Koševa.