sloga u polufinaliu

Jagodić nakon Posušja: “Nećemo stati na ovome”

Sloga Meridian je nakon dvomeča sa Posušjem prošla u polufinale Kupa BiH.

Sloga je danas kao domaćin pobijedila sa 2:0, te je ukupnim rezultatom 4:3 prošla dalje. Vlado Jagodić, trener Dobojlija, poslije meča je izjavio sljedeće:

“Bilo je očekivano da će utakmica biti izuzetno teška. Posušje je izuzetno dobra ekipa, kolega Ćorić radi pravi posao. Prezadovoljan sam taktičkim pristupom u prvom poluvremenu, čekali smo svoju priliku. Nije bilo mnogo prilika, ali smo uspjeli postići evrogol Varge, kao što smo primili evrogol u Posušju. Tražili smo i prostor za Redžića, što nam je takođe uspjelo. U prvih 25 minuta drugog poluvremena smo pokušali djelovati na isti način, ali nije nam uspjelo da damo gol, pa smo se prilagodili. Moje izmjene su bile sa ciljem da blokiramo protivnika.

Oni su pogodili dvije prečke, svaka im čast, pokazali su da su ekipa koja svakome može napraviti problem. Čestitam svojim igračima, znate da smo prije dva dana stigli iz Hercegovine i smogli snage da odigramo utakmicu. Presretan sam zato što nas je bodrila i ova malobrojna publika. Ponovili smo istorijski uspjeh kluba, polufinale Kupa iz 2015. godine. Nećemo stati na ovome, već od prekosutra se okrećemo narednom protivniku u nastavku prvenstva. Jedva čekam reprezentativnu pauzu, moraćemo dobro da se odmorimo, ali o tome ćemo pričati kasnije.

Nastojaćemo da ponovimo igru sa domaćeg terena kao do sada, jer bi nam mnogo značilo da odemo na pauzu sa pozitivnim rezultatom. Za polufinale, znate da sam otvoreno rekao da u Kupu pokušavamo da trajemo što duže možemo. Zašto ne bismo, izazov je biti u konkurenciji najjačih ekipa u BiH. Sloga može sa svakim da igra u dvije utakmice”.

Ostali parovi četvrtfinala su Zrinjski – Jedinstvo Bihać (1:0), Sarajevo – Borac (0:0) i Velež – Široki Brijeg (1:2).