Liga prvaka: Chelsea jednom nogom u četvrtfinalu, bez pobjednika u duelu Villarreala i Juventusa

Chelsea je napravio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale Lige prvaka.

Londonski klub na svom Stamford Bridgeu večeras je savladao Lille u prvom meču osmine finala sa rutinskih 2:0.

Mrežu francuskog šampiona već u osmoj minuti načeno je Kai Havertz, nakon ubačaja iz kornera Hakima Ziyecha.

Prednost domaćeg tima udvostručio je Christian Pulisic u 63. minuti. Prethodno je Ngolo Kante sjajno istrčao kontranapad i asistirao strijelcu.

U drugom večerašnjem duelu osmine finala nije bilo pobjednika. Juventus je imao otvaranje meča iz snova, Dušan Vlahović je debi u Ligi prvaka obilježio pogotkom u prvoj minuti, odlično je odreagovao nakon dubinskog pasa Danila i zatresao mrežu domaćina, piše scsport.

Izjednačio je Dani Parejo u 66. minuti, koji je ostao sam ispred Szczesnog poslije ubačaja Etienne Capouea i rutinski poentirao. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:1.

Revanš susreti na rasporedu su za dvije sedmice.