Liga prvaka / Sedam golova na Etihadu. City slavio, sjajni Benzema dao nadu Realu!

U Manchesteru, na stadionu Etihad, počelo je prvo polufinale evropske Lige prvaka između domaćeg Manchester Cityja (Engleska) i Reala iz Madrida (Španija). Revanš je 4. maja u Madridu.

U drugom polufinalu, sutra će prvi meč igrati engleski Liverpool i španski Villarreral.

90+3 - Gotov je meč na Etihadu. City na revanš ide sa golom prednosti!

82. minuti - Benzema "Panenkom", udarcem po sredini gola, pogađa iz penala za 3:4. Prethodilo je igranje rukom Laportea.

76. minut - Mahrez ponovo nema sreće. Loptu su centimetri dijelili od petog gola za City.

74. minut - Četvrta lopta odsjela je u mreži Reala. Majstorskim udarcem sa iskosa sa lijeve strane Bernardo Silva je pocijepao mrežu gostiju!

68. minut - Stoper Cityja Aymeric Laporte imao je sjajnu šansu, ali je Courtois odbranio.

55. minut - Nevjerovatno, Real je odmah uzvratio. Vinicius Junior je prohujao po krilu i matirao golmana Edersona za 2:2!

53. minut - Foden se iskupio za prethodni promašaj. Glavom je sa pet metara zakucao loptu u mrežu i City vodi sa 3:1.

47. minut - City je propustio dvije kolosalne šanse na otvaranju drugog poluvremena. Prvo je Mahrez pogodio stativu, a potom odbijenu loptu Foden nije uspio sprovesti u gol na kojem nije bilo golmana Courtoisa!

45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme. City je bio bolji i može žaliti što ima samo jedan gol prednosti.

Benzema je pogotkom za Real stigao do 13. gola ove sezone u elitnom takmičenju, čime se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Robertom Lewandowskim iz Bayerna.

37. minut - Prinudna izmjena kod Cityja. Umjesto povrijeđenog stopera Josha Stonesa ulazi Fernandinho.

33. minut - Real se vraća. Izgubljenu loptu Cityja na njegovoj polovini gosti koriste. Karim Benzema pogađa za 1:2!

27. minut - Trese se mreža Reala, ali s vanjske strane. Mahrez je bio u prilici.

25. minut - "Kraljevi" su uspostavili ravnotežu, ali bez značajnije prijetnje prema golu domaćih "Građana".

15. minut - Napadi domaćih ne jenjavaju, Phil Foden odlično je ubacio u šesnaesterac, odbrana Reala jedna je otklonila opasnost.

11. minut - Kakav početak za City, Gabriel Jesus se oslobodio Davida Alabe i sa sedam metara pogodio za 2:0!

2. minut - Kevin de Bruyne pogađa za 1:0 za City! Asistirao je Ryad Mahrez.

Startne postave: MANCHESTER CITY: Ederson, Ruben Dias, Stones, Jesus, Zinchenko, Laporte, Rodri, De Bruyne, Bernardo Silva, Mahrez, Foden. Trener: Pep Guardiola.

REAL MADRID: Courtois, Carvajal, Eder Militao, Alaba, Mendy, Kroos, Benzema, Modrić, Rodrygo, Valverde, Vinicius Junior. Trener: Carlo Ancelotti.