Slavili Atletico i Šahtar

Nevjerovatna ludnica u Ligi šampiona: Prva dva meča ponudila preokrete za pamćenje!

Atletico Madrid i Šahtar su pobijedili Feyenoord i Antwerp u mečevima Lige šampiona koji su počeli u 18.45 sati.

Ljubitelji fudbala mogli su vidjeli dva nevjerovatna susreta. Oba tima su pobijedila 3:2 i to nakon preokreta.

Šahtar je u Belgiji gubio 2:0 na poluvremenu a za domaće su pogađali Muja i Balikwisha. Ipak, stvari se naopačke mijenjaju u nastavku meča. Prvo je Sikan u 48. minuti pogodio za 2:1, da bi u 71. Rakitskyi izjednačio rezultat. Pobjedu gostima donosi novim golom Sikan u 76. minuti.

Atletico je u istom terminu, prilično nezasluženo, pobijedio Feyenoord. Jorgandžije su u ovom susretu imale četiri prilike a dale su tri gola. S druge strane, Feyenoord je stvorio barem 8 ili 9 velikih šansi, ali postigao je samo dva gola.

Gosti su poveli autogolom Hermosa u 7. minuti, a domaći do poravnanja dolaze u 12. minuti preko Morate. Do kraja prvog dijela Feyenoord je došao do novog vodstva preko Hancka, da bi poravnao u trećoj minuti nadoknade Griezmann sjajnim golom.

Već u drugoj minuti nastavka meča Morata pogađa za 3:2 i kasnije će se ispostaviti da je to i konačan rezultat susreta.

Feyenoord je u drugom poluvremenu, posebno pred kraj, imao nekoliko velikih šansi ali briljirao je Jan Oblak na golu domaćina.

Od 21 sat nas očekuje nekoliko fantastičnih utakmica. Prije svega se izdvajaju mečevi Borussia Dortmund - Milan, Leipzig - Manchester City i Newcastle - PSG.