Evropa liga

Od očaja do sjaja! Zrinjski izgubio u Linzu, ali kući se vraća pun optimizma

Nogometaši Zrinjskog poraženi su večeras na gostovanju kod LASK-a u Linzu 2:1 u prvom meču play offa Evropa lige, ali kući idu itekako zadovoljni.

Prvo poluvrijeme

Zrinjski je vrlo loše ušao u susret i primio dva gola za 13 minuta.

Već u 4. minuti domaći dolaze do vodstva preko Zulja. Nakon što se lopta odbijala od nekoliko igrača, došla je do Zulja koji preciznim šutem pogađa za 1:0.

Već u 12. minuti isti igrač je sjajno šutirao s ruba šesnaest metara i ponovo pogodio. Bilo je to već 2:0.

Tada se činilo da se bh. prvak neće dobro provesti u Linzu, ali u nastavku meča gledali smo potpuno drugačiji Zrinjski.

Plemići su krenuli mnogo hrabrije i ofanzivnije i to je rezultiralo time da su često prijetili golu domaćina. Imao je Zrinjski ubrzo dvije velike šansem, ali u oba navrata akcije su prekidane, prvi put zbog faula, drugi zbog ofsajda.

Najveća šansa u prvom dijelu promašena je u 39. minuti kada je Ćuže sam izašao pred golmana domaćih, ali pogodio samo stativu.

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika ni na jednoj strani.

Zrinjski je jedinu imao u 72. minuti i ona je iskorištena. Nakon ubačaja Sabljića iz slobodnog udarca Bilbija se nnajbolje snalazi u šesnaestercu domaćih i pogađa za 2:1.

Do kraja utakmice se rezultat više nije mijenjao i možemo slobodno reći da Zrinjski s ovih 2:1 ima veliku šansu da se kroz revanš u Mostaru domogne grupne faze Evropa lige.

Za kraj dodajmo da je revanš na rasporedu za sedam dana.