eredivisie

Odbio je BiH, predviđali su mu svjetsku karijeru, ali je potpuno propao. Ipak, sada je pokazao da u njemu još vatre ima

Fortuna Sittard domaćin je Heraclesu u 12. kolu nizozemskog prvenstva.

Fortuna je povela u šestoj minuti, kada je Alen Halilović ubacio s lijeve strane.

Najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je brazilski igrač Rodrigo Guth, koji je svoj prvi gol u sezoni zabio na asistenciju hrvatskog nogometaša, koji je nekada bio u kombinacijama da zaigra i za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, ali to se nikad nije desilo.

Belgijski napadač Milan Robberechts povećao je na 2:0 u 25. minuti, a Halilović je fantastično prvo poluvrijeme okrunio pogotkom u 32. minuti. Krilni napadač tada je spremio odbijenu loptu iza suparničkog golmana Michaela Brouwera. Fortuna na tome nije stala, već je Kaj Sierhuis u 40. minuti zabio i četvrti gol. Utakmica još traje.

Halilović sada ima tri gola i dvije asistencije ove sezone

Halilović je ljetos stigao u Fortunu nakon što je nekoliko mjeseci bio bez kluba jer je u siječnju raskinuo ugovor s Rijekom. Jedan od nekadašnjih najvećih hrvatskih talenata dosad je u nizozemskom klubu upisao 12 nastupa. Sada je na tri gola i dvije asistencije.

Halilović je tokom karijere nastupao za Dinamo, Barcelonu, Sporting Gijon, HSV, Las Palmas, Milan, Standard Liege, Heerenveen, Birmingham, Reading i Rijeku. Ugovor s Fortunom vrijedi mu do ljeta 2024., ali klub ima opciju produljiti ga na još dvije sezone.