ERIK TEN HAG

“Ovo nema veze s fudbalom. Prvi gol ofsajd, drugi nepostojeći penal i crveni prestrog”

Trener Manchester Uniteda Erik ten Hag bio je bijesan na litvanskog sudiju Donatasa Rumsasa.

Optužuje ga da je teškim greškama na štetu Uniteda režirao poraz gostiju u nevjerojatnoj drami kod Copenhagena (4:3) u četvrtom kolu grupe Lige prvaka. United je prije isteka pola sata išao prema sigurnoj pobjedi golovima Rasmusa Hojlunda za vodstvo 2:0, ali onda je Marcus Rashford dobio crveni karton.

Gosti smatraju neopravdano. Mohamed Elyounoussi i Diogo Goncalves do kraja poluvremena, točnije sudačke nadoknade izjednačili su na 2:2. United je opet poveo i s igračem manje. Iz penala je u 69. mnuti zabio Bruno Fernandes. Ali, domaćin je u zadnjih sedam minuta izveo preokret za pobjedu golovima Lukas Leragera i Roonyja Bardghjia.

No, Ten Hag za novi u nizu debakla Uniteda ove sezone i samo tri boda u četiri utakmice za zadnje mjesto u skupini LP-a krivi sudiju. "Prvi gol Copenhagen je zabio iz ofsajda, tako što je igrač domaćina u nedozvoljenoj poziciji zaklonio pogled našem golmanu i on je primio gol.

"Drugi gol primili smo nakon nepostojećeg igranja rukom. Pa onda crveni karton Rashfordu je dosuđen prestrogo i nakon što je sudac toliko dugo o tome razmišljao. Ova igra se ne smije tako odlučivati. To nema nikakve veze s fudbalom."