konferencijska liga

Protiv Mostaraca se urotio i VAR. Zrinjski poveo pa ostao kratkih rukava

Zrinjski je poražen na svom terenu od varšavske Legije rezultatom 1:2.

Ekipa Zrinjskog je u trećem kolu Konferencije lige Evropske nogometne federacije (UEFA) kao domaćin na stadionu Pod Bijelim brijegom igrala protiv poljske Legije iz Varšave.

U burnoj utakmici, Mostarci su poveli u 30. minuti pogotkom Nemanje Bilbije.

Međutim, hladan tuš za domaće navijače uslijedio je samo dvije minute kasnije - stoper prvaka Bosne i Hercegovine Slobodan Jakovljević postigao je autogol.

Potpuni preokret uslijedio je u 63. minuti, kada je, nakon VAR provjere, priznat pogodak Blaža Kramera za 1:2.

VAR nije bio saveznik domaćih niti u 68. minuti, kada je prvo priznat pa poništen gol Matije Malekinušića. Prethodno je i pogodak Zrinjskog koji je postigao Mario Ćuže također poništen.

U drugom meču trećeg kola grupe E, nizozemski AZ Alkmaar je kao domaćin razbio englesku Aston Villu sa 4:1.

Na čelu tabele grupe E su AZ i Legija sa po šest bodova, Zrinjski i Aston Villa imaju po tri.

Devetog novembra, u četvrtom kilu, sastaju se Legija - Zrinjski i Aston Villa - AZ Alkmaar.